top of page
4334436675_b08bde571c_o.jpg

CZY TWOJE UBEZPIECZENIE SAMOCHODOWE NAPRAWDĘ CIĘ CHRONI?

SPRAWDŹ I UPEWNIJ SIĘ, ŻE JESTEŚ ZABEZPIECZONY

Nasza kancelaria zajmuje się wieloma sprawami dotyczących wypadków samochodowych.  Jesteśmy znani jako jedna z najlepszych kancelarii zajmujących się szkodami i obrażeniami ciała w stanach Pensylwania, New Jersey i New York i wygraliśmy miliony dolarów dla Polskich klientów w takich sprawach. 

Czasami jednak do naszego biura przychodzą klienci z polisą ubezpieczeniową, która ich niewłaściwie chroni w razie wypadku.  Firmy ubezpieczeniowe często szkolą swoich agentów, aby sprzedawali słabe polisy po to, aby mogli zbierać składki każdego miesiąca, ale nigdy nie musieli faktycznie pokrywać twoich szkód, gdy dojdzie do wypadku.  Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę, że większość ludzi nie wie, czego szukać podczas zakupu ubezpieczenia i często szuka najtańszej polisy, która tak naprawdę zaoszczędzi firmie ubezpieczeniowej tysiące, a nawet miliony dolarów w razie wypadku.

 

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat kupowania ubezpieczenia w Pensylwanii i New Jersey.

JEŚLI ULEGŁEŚ WYPADKOWI NA DRODZE, W PRACY LUB GDZIEKOLWIEK INDZIEJ, ZADZWOŃ NATYCHMIAST: 877-ADWOKAT (877-239-6528)

 1. „Liability Insurance” – Zwiększ Pokrycie Powyżej Minimum

  „Liability insurance,” czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ma zastosowanie, gdy spowodujesz wypadek oraz obrażenia lub szkody drugiemu kierowcy bądź pasażerowi.  Polisy w New Jersey i Pensylwanii zazwyczaj zapewniają $15,000 dla osoby poszkodowanej i $30,000 w całości na każdy wypadek samochodowy.  Jeśli chcesz wykupić najtańsze ubezpieczenie, możesz uzyskać polisę $15,000/$30,000, ale narażasz się na ryzyko finansowe.  Twoja firma ubezpieczeniowa pokryje koszty tylko do limitu zakupionej polisy.  Jeśli spowodujesz wypadek, a szkody ofiary wypadku są warte więcej niż twoje pokrycie, będziesz osobiście odpowiedzialny za szkody powyżej limitów twojej polisy.  Oznacza to, że możesz narazić swój własny dom, konto bankowe i inne aktywa.  Dla większości ludzi pokrycie w wysokości $100,000 (na osobę) / $300,000 (na wypadek) jest rozsądne i zadawalające.  W przypadku osób o znacznym majątku lub dochodach można zwiększyć limity do $250,000/$500,000 i rozważyć dodatkowe zabezpieczenie "parasolowe" („umbrella policy”).
   

 2. „Uninsured / Underinsured Motorist Coverage” – ZAWSZE Dbaj o Jak Największą Sumę Pokrycia

  Jest to niezwykle ważne. Jeśli mieszkasz w stanie Pensylwania lub New Jersey, zawsze upewnij się, że twoja polisa obejmuje pokrycie „Uninsured Motorist (UM)” oraz „Underinsured Motorist (UIM).” W przeciwieństwie do „liability insurance,” to pokrycie działa na twoją korzyść. Jeśli ty lub twój pasażer doznacie obrażeń ciała podczas wypadku z niezidentyfikowanym lub nieubezpieczonym pojazdem, możesz złożyć roszczenie UM. Jeśli twoje obrażenia są warte więcej niż „liability coverage” osoby, która spowodowała wypadek, wtedy masz roszczenie UIM. Na przykład: jeśli ktoś w ciebie uderzy i spędzisz kilka nocy w szpitalu, twoje wysokie rachunki medyczne, utrata zarobków i obrażenia mogą łatwo wynieść $100,000 lub więcej. Jeśli osoba, która spowoduje wypadek, ma tylko minimum $15,000 pokrycia, jesteś ograniczony do uzyskania jedynie $15,000 od firmy ubezpieczeniowej tej osoby, pozostawiając stratę w wysokości $85,000, którą będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Jednakże jeśli posiadasz $100,000 w pokryciu UIM, dobry prawnik może zmusić twoją firmę ubezpieczeniową do pokrycia tego $85,000, które pozostało. Proszę zapamiętać, że limity twojego UM / UIM nie mogą być wyższe niż twoje ubezpieczenie od odpowiedzialności („liability insurance”).
   

 3. „Personal Injury Protection” – W New Jersey, Nie Zmniejszaj Pokrycia z $250,000; W Pensylwanii, Zwiększ Swoje Pokrycie z Minimum $5,000

  Pensylwania oraz New Jersey posiadają ubezpieczenie „No-Fault”, które pokrywa rachunki medyczne związane z wypadkiem.  Twoja polisa zawiera ochronę przed osobistymi obrażeniami, znaną jako „Personal Injury Protection (PIP).”  Jeśli odniesiesz obrażenia w wypadku z udziałem innego pojazdu, nie ma znaczenia, kto ponosi winę, bo twoje własne ubezpieczenie samochodowe pokryje twoje rachunki medyczne. Dlatego potrzebujesz najlepszego dostępnego dla siebie pokrycia PIP.  W New Jersey większość polis z PIP pokrywa rachunki medyczne do $250,000, co polecam, kiedy kupujesz ubezpieczenie samochodowe. W stanie Pensylwania minimalna kwota to tylko $5,000.  Zalecam zwiększenie tej kwoty.

  PIP będzie jednym z największych czynników kosztu twojej składki ubezpieczeniowej, ale jest ono tego warte.  Chcesz przecież posiadać jak największe zabezpieczenie dla najlepszej opieki medycznej dla siebie lub swoich bliskich.
   

 4. “Limited Tort (Pensylwania); Lawsuit/Verbal Threshold (NJ)” – Ryzykowny Wybór

  W stanie Pensylwania masz do wyboru ubezpieczenie „full tort” lub „limited tort” (w New Jersey nazywa się ono „no threshold” vs. „lawsuit threshold/verbal threshold”).  Nie chodzi tutaj o to, ile chcesz ciasta - zamiast tego decydujesz, czy prawo pozwoli ci odzyskać wszystkie straty z ubezpieczenia drugiego kierowcy po wypadku.  Jeśli zdecydujesz się na „limited tort (PA) / lawsuit threshold (NJ),” w zamian za zapłacenie nieco niższej miesięcznej składki, rezygnujesz z ważnych praw, jeśli ulegniesz wypadkowi.  Kiedy decydujesz się na „limited tort/lawsuit threshold,” nie możesz odzyskać niczego za swój ból i cierpienie – nawet jeśli doznasz obrażeń, i nawet jeśli wypadek był spowodowany przez drugiego kierowcę – chyba, że spotkasz się z bardzo specyficznymi i wąsko zdefiniowanymi kategoriami wyjątków lub masz naprawdę bardzo poważne obrażenia.  Zawsze dobrze jest mieć pokrycie „full tort (PA) / no threshold (NJ).”
   

 5. „Collision Coverage” – Zastanów Się, Czy Go Potrzebujesz

  Kiedy kupujesz ubezpieczenie samochodowe, masz możliwość zakupu „collision coverage.” „Collision coverage” to polisa, które pokrywa uszkodzenia twojego samochodu po wypadku.  Musisz wybrać własne odliczenie, zwykle w wysokości $500 lub $1,000.  Odliczenie to kwota, której twoje ubezpieczenie nie pokrywa.  Na przykład: jeśli posiadasz odliczenie w wysokości $500, a twój samochód poniesie szkody za $3,000, twoje ubezpieczenie zapłaci $2,500, a ty zapłacisz $500.  Jeśli masz stary samochód, który jest warty tylko $500 do $1,500, wtedy zwykle nie warto kupować „collision coverage.”  Oczywiście, jeśli wypadek został spowodowany przez kogoś innego, zadzwoń do naszej kancelarii, aby zmusić ubezpieczyciela sprawcy do zapłaty.

bottom of page